15. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 15. niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00.

– wtorek, 18 lipca – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana,

sobota, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny.

3. W środę, 19 lipca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwo ku czci św. Józefa.

4. W sobotę, 22 lipca, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w złożonych intencjach. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej poświęcenie róż i dalszą część nabożeństwa ku czci św. Rity. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

5. Przypominamy, że została wykonana mapa cmentarza wraz z inwentaryzacją grobów i osób pochowanych. Zgodnie z prawem cmentarnym każdy grób musi posiadać żyjącego opiekuna grobu dlatego prosimy opiekunów o złożenie właściwych deklaracji. W tym miesiącu będzie można składać te deklaracje w poniedziałki 17. i 31. lipca od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

6. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kierowców oraz ich samochody i pojazdy mechaniczne na górnym i dolnym parkingu. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

7. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości 3.500 zł. Bóg zapłać!