15. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 15 niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki” dzieci. Jest to druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium.

poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej)

sobota – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

3. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Turcji odbędzie się 17 lipca o godz. 18. 30 w Sali „Stodoła”.

4. XXXII Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 23. 07 do 31. 07. 2013 r. Wyjście z Makowa 25. 07 (czwartek). Zapisy chętnych na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Koszt: dorośli 60zł, młodzież do lat 18 – 50zł. Pielgrzymka zatrzymuje się na nocleg w Makowie Podhalańskim 24. 07 (środa) ok. godz. 19.00. Organizatorzy zwracają się z prośbą o przyjęcie pielgrzymów.

5. W niedzielę 21 VII w czasie Mszy Świętych śpiewać będzie zespół „Ogród Wyobraźni”. Zespół tworzy śpiewająca rodzina z Brańska na Podlasiu.

6. W niedzielę 28 VII na Mszy Świętej o godz. 11.00 świętować będziemy Złoty Jubileusz kapłaństwa naszego rodaka ks. Prałata Tadeusza Jurka, który pracuje w diecezji legnickiej. Do udziału w uroczystości już dzisiaj zapraszamy.

7. Zbliża się odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystej Sumie odpustowej w dniu
4 VIII o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, który z nami będzie świętował swój złoty jubileusz kapłaństwa. Wypada byśmy uczcili tę okoliczność pamiętając, że ksiądz kardynał początki kapłaństwa przeżywał w naszej parafii.

W związku z organizacją uroczystości prosimy liderów grup parafialnych na spotkanie w Sali „Stodoła” w środę o godz. 17.00.

+Stefana Woźnego i Wincentego Ruskiewicza

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne