15 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym 15 niedzielę zwykłą. Na Mszy św. o godz.9.30 będziemy świętować jubileusz 50 – lecia ślubów zakonnych s. Walerii Rodzoń – serafitki. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Poniedziałek (10 lipiec) –Święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy

Wtorek (11 lipiec) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Środa (12 lipiec) wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Piątek (15 lipiec) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła

Sobota(16 lipiec) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej)

3. W środę 13 lipca o godz. 18.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. Razem z nami będzie modlił się nasz rodak ks. Grzegorz Pieróg, który obchodzi 25 lecie święceń kapłańskich. Kazanie wygłosi znany i ceniony biblista i rekolekcjonista ks. Wojciech Węgrzyniak. O przygotowanie asysty prosimy Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa. Intencje na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii. Przed Mszą Świętą od godz.17.00 będzie można nabyć świece z lampionem.

4. Parafia w Sidzinie zaprasza na uroczystości 50 – lecia Koronacji Matki Bożej Sidzińskiej, które odbędą się 16 lipca (sobota) o godz. 11.00. Więcej informacji o jubileuszu na plakacie w gablocie przed kościołem.

†   †   †

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

+Anna Filipec (lat 82) i Wacław Litwinienko (lat 67)

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…