15 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym 15 niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu chrztu św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień w sobotę (22 lipca ) po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę (23 lipca) po Mszach św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne oraz kierowców. Ofiary złożone podczas poświęcenia przekazane zostaną na pomoc misjonarzom (MIVA Polska). Również za tydzień na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji dziękczynnej za uczestników pielgrzymki „Wzdłuż Dunaju podążając”

Czwartek (20 lipiec) wspomnienie bł. Czesława, kapłana

Sobota(22 lipiec) – Święto św. Marii Magdaleny

3. W sobotę (22 lipca) o godz. 18.00 odprawimy Nabożeństwo ku czci św. Rity. Róże oraz pamiątki ku czci świętej można nabyć od godz. 17.00 w kruchcie kościoła. Intencje składane pod figurą świętej, oraz przekazane drogą elektroniczną zostaną odczytane przed Mszą św. oraz w trakcie trwania nabożeństwa.

4. We wtorek (25 lipca) wyrusza Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Istnieje możliwość zapisu na pielgrzymkę w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Prosimy również o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z poniedziałku na wtorek (24-25 lipiec). Pielgrzymi przybędą do Makowa ok. godz.19.00.

5. W sobotę (22 lipca) nasz Dekanat został zaproszony do uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwie w centrum Jana Pawła II w Krakowie. Koszt wyjazdu 20 zł. Chętnych prosimy o zapisy w kancelarii. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu przy sanktuarium.

6. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach: 11 – 18 kwietnia 2018 r. W programie pielgrzymki min. Jezioro Galilejskie, Góra Błogosławieństw, Tabga, Kafarnaum, Góra Tabor, Kana Galilejska, Nazaret, Góra Oliwna, Jerozolima, Jerycho, Morze Martwe, Betlejem, oraz wiele innych pięknych miejsc związanych z życiem Pana Jezusa. Informacje i zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Cena pielgrzymki 950 dolarów. Przy zapisie pierwsza wplata wynosi 200 dolarów. Planowana jest również w przyszłym roku pielgrzymka do Fatimy. Bliższe informacje podamy za tydzień.

7. W związku z narastającymi kradzieżami i włamaniami do domów na terenie naszej parafii prosimy o zwrócenie szczególnej ostrożności na podejrzanie wyglądające osoby i właściwą interwencję na widok niewłaściwego zachowania takich osób.

8. W związku z malejącą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych, w naszej parafii powstaje róża osób pragnących modlić się o powołania do służby Bożej. Zapisy do róży przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

9. W niedzielę (6 sierpnia) będziemy przeżywać Uroczystość odpustową naszej parafii ku czci Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks bp. Jan Szkodoń. O przygotowanie asysty prosimy Grupy Modlitewne: Grupa Adorująca w Łagiewnikach, Akcję Katolicką i Rodzinę Kolpinga. Spowiedź przed odpustem będzie w piątek (4 sierpnia ) od godz.6.30 – 9.00 oraz od 15.00 – 18.00.

†   †   †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+Stanisława Stokłosę (lat 81)

Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…