16. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 16. niedzielę zwykłą. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ojca Roberta, który w ramach kazania przybliża nam temat szkaplerza Św. Michała.

Poniedziałek, 18 lipca – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana,

Piątek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny,

Sobota, 23 lipca –święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

3. We wtorek,  19 lipca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci Św. Józefa.

4. W piątek, 22 lipca, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 odmawiać będziemy różaniec we wszystkich złożonych intencjach. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17.00 w kruchcie Sanktuarium będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

5. Od 24 do 31 lipca br. obchodzić będziemy XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa – Patrona kierowców i  podróżnych. W przyszłą niedzielę i w niedzielę 31 lipca,  po każdej Mszy Świętej poświęcimy pojazdy mechaniczne na górnym parkingu obok Sanktuarium. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na misje.

6. W niedzielę, 24 lipca ok. godz. 18.30 przybędzie do Makowa 41. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki „Posłani w pokoju Chrystusa”. Pielgrzymujący Górale pragną prosić naszych parafian o przyjęcie ich na nocleg pod swój dach. Wyjście pielgrzymów w dalszą drogę będzie w poniedziałek, 25 lipca, ok. godz. 7.00. Osoby pragnące dołączyć do pielgrzymki proszone są o zgłoszenie się do Ojca przewodnika wybranej grupy.

7. W piątek, 22 lipca, w godzinach od 16:00 do 23:00 odbędzie się samochodowy Rajd Małopolski. W tych godzinach na terenie Makowa Podhalańskiego zamknięte zostaną ulice od Rynku, przez Szpitalną, ks. Dźwigońskiego, Krótką oraz Kościelną na Makowską Górę i w kierunku Jachówki. Podobnie jak w roku ubiegłym dla wiernych dostępne będą parkingi przy alei Świerkowej oraz przy ulicy Kochanowskiego (wjazd od alei Świerkowej). W imieniu organizatora przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie. Więcej informacji udzielać będą służby zabezpieczające podczas trwania rajdu, a kontakt i dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.rajdmalopolski.pl.

8. Jeszcze dzisiaj od godz. 12.00 Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Makowskiej zaprasza mieszkańców i gości na Letni Piknik na Makowskiej Górze. Szczegóły na plakatach.

9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na pomoc misjonarzom na Wschodzie  odbędzie się na górnym parkingu przy naszym Sanktuarium, w piątek 5. sierpnia od godz. 14.00

10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 4.400 zł i 100 euro. Bóg zapłać. Wywieziono 3 kontenery śmieci za kwotę 2553 zł. Zakupiono lampy oświetleniowe na zewnątrz Sanktuarium za kwotę 3800 zł. Kolejna rata za schody 50 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Mariannę Wicherek (lat 87)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.