Przejdź do treści

16 Niedziela zwykła

17 VII 2011


1. Dzisiaj 16 niedziela zwykła. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O 16.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

2. Kalendarz liturgiczny:

środa wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

piątek wspomnienie św. Marii Magdaleny

sobota Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

 

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

4. W czwartek o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II Msza Święta w intencji o powołania kapłańskie.

 

5. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o oddawanie głosów na plac zabaw dla dzieci, który zostanie wybudowany bezpłatnie przez firmę Nivea pod warunkiem, że w głosowaniu ogólnopolskim zostanie na niego oddana największa ilość głosów. Głosować należy codziennie. Szczegóły na stronie www. nivea.pl

 

6. Piesza pielgrzymka Górali na Jasną Górę odbędzie się od 25 VII do 31 VII b.r. Do Makowa pielgrzymi przychodzą 24 lipca ok. godz. 19.00. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

 

++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Urszulę Ogarek,  Stanisława Nitonia,

Kazimierza Wykę i Irenę Stanaszek

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

 

 

Intencje do pobrania:

Intencje 17 lipca

Skip to content