16. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 16 niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory.

poniedziałek wspomnienie św. Marii Magdaleny

wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

czwartek – święto św. Jakuba Apostoła

piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Na Mszy Świętą o godz. 18.00 zapraszamy rodziców z dziećmi. Po Mszy Świętej udzielimy błogosławieństwa dzieciom.

3. XXXII Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 23. 07 do 31. 07. 2013 r. Wyjście z Makowa 25. 07 (czwartek) o godz. 7.00. Zapisy chętnych na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Koszt: dorośli 60zł, młodzież do lat 18 – 50zł. Pielgrzymka zatrzymuje się na nocleg w Makowie Podhalańskim 24. 07 (środa) ok. godz. 19.00. Organizatorzy zwracają się z prośbą o przyjęcie pielgrzymów.

4. W niedzielę 28 VII na Mszy Świętej o godz. 11.00 świętować będziemy Złoty Jubileusz kapłaństwa naszego rodaka ks. Prałata Tadeusza Jurka, który pracuje w diecezji legnickiej. Do udziału w uroczystości już dzisiaj zapraszamy.

5. Zbliża się odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystej Sumie odpustowej w dniu
4 VIII o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, który z nami będzie świętował swój złoty jubileusz kapłaństwa. Wypada byśmy uczcili tę okoliczność pamiętając, że ksiądz kardynał początki kapłaństwa przeżywał w naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławienie pojazdów i kierowców.

+Stefana Woźnego i Wincentego Ruskiewicza

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne