16. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 16 Niedziela Zwykła. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 16:30 odprawimy Nieszpory.

poniedziałek wspomnienie św. Apolinarego, biskupa Rawenny i męczennika

wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny

środa – święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy

czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

piątek – święto św. Jakuba Apostoła, oraz św. Krzysztofa

sobota – wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej

3. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 23. 07 do 31. 07. 2013 r. Wyjście z Makowa 25. 07 (piątek). Zapisy chętnych na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Koszt: dorośli 70 zł, młodzież do lat 18 – 60 zł. Pielgrzymka zatrzymuje się na nocleg w Makowie Podhalańskim 24 lipca (czwartek) ok. godz. 19.00. Organizatorzy zwracają się z prośbą o przyjęcie pielgrzymów.

Rabka – ok. 250 osób,

Bachledówka – ok. 150 osób,

Nowy Targ – ok. 150-200 osób.

Wyjście pielgrzymów z Makowa w piątek 25 lipca o godzinie 7:00. Ładowanie bagaży na dużym parkingu od godziny 6:30.

4. W sobotę 26.07, z racji na wspomnienie dziadków Pana Jezusa, na Mszy Świętej za Rodziny o godzinie 8:00 pobłogosławimy dzieci.

5. Również w sobotę 26.07 odbędzie się VIII Krajowa Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach, połączona z akcją pobierania krwi.

6. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, pobłogosławimy nasze pojazdy w sobotę (26.07) po wieczornej Mszy Świętej i w niedzielę (27.07) po każdej Mszy Świętej. Ofiara składana przy tej okazji będzie przeznaczona na malowanie kaplicy w Dolnym Makowie oraz na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim informuje o naborze deklaracji uczestnictwa w projekcie „Pierwszy dzwonek”, który polega na udzieleniu wsparcia uczniom pochodzącym z rodzin wielodzietnych z przynajmniej czwórką dzieci. Polega na zakupie podręczników i artykułów edukacyjnych. Deklaracje można składać w siedzibie MOPS lub Biurze Obsługi Urzędu Miejskiego do 22 lipca.

8. Odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego będziemy celebrować w niedzielę 3 sierpnia. Suma odpustowa o godzinie 11:00, której przewodniczył będzie Ksiądz Infułat Stanisław Olszówka, obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich. O asystę na odpust prosimy Związek Podhalan, Koło Gospodyń z Grzechyni oraz Czcicieli Krwi Chrystusa.

+Piotra Rusina lat 21;+Władysława Witka lat 57

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.