Przejdź do treści

16 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 16. Niedzielę Zwykłą. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

czwartek wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

piątek wspomnienie św. Marii Magdaleny

sobota Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

3. W najbliższy czwartek do naszej parafii przyjedzie grupa 90 Francuzów, którzy będą u nas do niedzieli 24 lipca. A od 25 lipca będziemy gościć grupy z Hiszpanii (ok. 600 osób). Przy kościele można nabyć koszulki, flagi i inne gadżety z logo ŚDM. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Składka z najbliższej niedzieli również będzie przeznaczona na ten cel.

4. W poniedziałek o godz. 16.00 w Sali Stodoła odbędzie się szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla wszystkich wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży. Natomiast w środę o 16.00 również

w Sali Stodoła odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich wolontariuszy z naszej parafii.

5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla wszystkich rodzin przyjmujących pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży.

6. Przewozy Regionalne – oddział małopolski informują, że bilety na Światowe Dni Młodzieży na przejazdy indywidualne w okresie od 25 lipca do 2 sierpnia na pociągi Przewozów Regionalnych w strefie: Rabka Zdrój – Maków Podh. – Sucha Besk. – Kraków będą do nabycia w BIO Sklepie „Makowe Pola” przy ul. Konopnickiej 1 w Makowie po 20 lipca.

7. Osoby, które zapisały się na darmowe wejściówki oraz autokar na Światowe Dni Młodzieży proszone są o dokonanie wpłaty za autokar w kwocie 30zł w kancelarii parafialnej.

8. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będzie można nabyć róże.

9. Z racji przypadającego w poniedziałek 25 lipca Święta św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa  patrona kierowców i podróżujących, w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy Świętej i niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone dla misjonarzy i na organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii.

10. Gminna Rada Seniorów w Makowie Podhalańskim organizuje wycieczkę do Zakopanego w dniu 21. 07. 2016 (czwartek). Zapisy do poniedziałku w bibliotece w Makowie, w Miejskim Ośrodku Kultury lub Domu Seniora . Szczegółowy plan wycieczki wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

 

Skip to content