16 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 16 Niedzielę Zwykłą. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne oraz kierowców. Ofiary złożone podczas poświęcenia przekazane zostaną na pomoc misjonarzom (MIVA Polska). Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji dziękczynnej za uczestników pielgrzymki „Wzdłuż Dunaju podążając”

Poniedziałek (24 lipca) wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Wtorek (25 lipca) – Święto św. Jakuba Apostoła

Środa (26 lipca) wspomnienie Świętych Joachima i Anny. Na Msze św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci.

Sobota (29 lipca) wspomnienie św. Marty

3. Z poniedziałku na wtorek (24/25 lipca) do naszej parafii przybędzie grupa pielgrzymów na Jasną Górę. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie na nocleg pielgrzymów. Grupa makowska dołącza się do pielgrzymów we wtorek (25 lipca). Wyjście ok. godz. 7.30.

4. W kancelarii parafialnej można nabyć Pismo św. (Nowy Testament) dla seniorów z dużymi literami, oraz Modlitewnik fatimski, który pomoże jeszcze piękniej przeżyć jubileusz objawień Matki Bożej w Fatimie.

5. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach: 11 – 18 kwietnia 2018 r. Cena pielgrzymki 950 dolarów. Przy zapisie pierwsza wplata wynosi 200 dolarów.

Organizowana jest również w dniach 28.06 – 05.07 2018 r. pielgrzymka samolotowa do Fatimy (Portugalia i Hiszpania). Koszt pielgrzymki 3690 zł. Przy zapisie pierwsza wplata wynosi 500 zł. Informacje i zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.

6. W sobotę (5 sierpnia) do naszej parafii przybędzie obraz Matki Bożej Częstochowskiej  zwanej Matką Boża Solidarności oraz relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki patrona Solidarności.

7. Zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji powołań w powstającej róży różańcowej. Zapisy do róży w kancelarii parafialnej.

†   †   †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+Helenę Woźną (lat 92), Stanisława Kopra (lat 86)

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…