16. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy  16 niedzielę zwykłą. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16:00 rozpoczniemy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity odmawiając cześć różańca świętego przedstawiając intencje złożone pod figurą świętej. O godz. 17:00 Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 16:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej.

poniedziałek (23  lipca) – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

wtorek  (24  lipca) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

środa (25  lipca) – święto św. Jakuba, Apostoła, wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.

czwartek  (26  lipca) –  wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Na Mszach świętych o godz. 8:00 i 18:00 błogosławieństwo dzieci.

3. Błogosławieństwo  pojazdów i kierowców  z racji wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się w niedzielę 29 lipca po każdej Mszy Świętej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc misjonarzom (Miva Polska).

4. W niedzielę 5 sierpnia będziemy przeżywać Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Sumę z procesją Eucharystyczną o godz. 11:00 odprawi Ks. bp Jan Szkodoń. O asystę prosimy Stowarzyszenie Czcicieli Krwi Chrystusa.

5. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

6. Gorąco zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę. Grupa Makowska dołącza się we środę 25 lipca.  Prosimy o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z wtorku  na środę (24-25 lipiec). Pielgrzymi przybędą do Makowa ok. godz.19.00.

7. Parafialne dziękczynienie za plony ziemi i dar chleba będziemy uroczyście celebrować w niedzielę 2 września na Mszy Świętej o godz. 9:30. O przygotowanie wieńca dożynkowego oraz asystę  prosimy mieszkańców Makowa os. Jurki, Bryndze, Koziany, Makowska Góra, Za Górą, Na Stoku, ul. Modrzewiowa, Draby.

8. Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 7 i 8 września 2018 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (8 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 12 zł.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za pielgrzymkę do Fatimy w dniach 28.06-05.07.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+Jana Gaska(lat 79), + Tadeusza Urbańskiego(lat 63), +Rozalię Wiśniowską(lat 94),

+Stanisława Porucznika(lat 77)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie