16. Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 16 Niedziele Zwykłą. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów, pojazdy również będziemy poświęcać w czwartek 25 lipca po Mszach Świętych o godz. 8:00 i 18:00. Ofiary złożone przy poświeceniu zostaną przeznaczone dla misjonarzy. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 17:00 wieczorna Msza Święta.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek  ( 22 lipca) –  święto św. Marii Magdaleny

Wtorek (23 lipca) – święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy

Środa (24 lipca) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Czwartek  (25 lipca) – święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa

Piątek  (26 lipca) – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Błogosławieństwo dzieci po Mszach Świętych o godz. 8:00 i 18:00.

3.  W poniedziałek 22 lipca odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17:00 odmówimy część różańca świętego polecając wszystkie złożone intencje. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż.

4. Gorąco zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę. Grupa Makowska dołącza się w czwartek 25 lipca.  Prosimy o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z środy na czwartek (24-25 lipiec). Pielgrzymi przybędą do Makowa ok. godz.19.00.

5. W niedzielę 4 sierpnia będziemy przeżywać odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Sumę o godz. 11:00 odprawi ks. Biskup Janusz Mastalski. O przygotowanie  asysty prosimy Związek Podhalan, Koło Gospodyń Wiejskich z Grzechyni oraz Polanę Makowską.

6.  Msza Święta dożynkowa będzie odprawiona w niedzielę 1 września o godz. 9.30. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy w tym roku mieszkańców Makowa Dolnego.

† † †

+ Józefa Salę( lat 86), +Grażynę Skrebeńską( lat 56)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.