18 VII 2010

1. Przeżywamy 16 niedzielę zwykłą. Na Mszy Świętej o godz. 13:00 uroczysty Chrzest Święty dzieci, o godz. 16.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. Kalendarz liturgiczny

Wtorek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana

Czwartek – wspomnienie św. Marii Magdaleny

Piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Sobota – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

3. W przyszłą niedzielę święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy świętej. Kierowcy na pamiątkę otrzymają breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa i MB Makowskiej. Wszystkie złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na renowację naszego Sanktuarium.

4. Bezpłatne badanie słuchu od wtorku do piątku od 8:00-16:00 przy ul. Szpitalnej 6 w Makowie.

5. W sobotę ok. godz. 19:00 będziemy witać XXIX Pieszą Pielgrzymkę Góralską na Jasną Górę. Prosimy o życzliwe przyjęcie pielgrzymów (nocleg, wyżywienie). W niedzielę w dalszą drogę wyrusza też grupa naszych parafian z ks. Andrzejem.

++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Andrzeja Zborowskiego

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.