17. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 17. niedzielę zwykłą. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Dzisiaj rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa – Patrona kierowców i  podróżnych. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej poświęcamy pojazdy mechaniczne na górnym parkingu obok Sanktuarium. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na misje.

Poniedziałek, 25 lipca – święto Świętego Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa,

Wtorek, 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP,

Piątek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

3. Dzisiaj ok. godz. 18.30 przybędzie do Makowa 41. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki „Posłani w pokoju Chrystusa”. Pielgrzymujący Górale pragną prosić naszych parafian o przyjęcie ich na nocleg pod swój dach. Wyjście pielgrzymów w dalszą drogę będzie w poniedziałek, 25 lipca, ok. godz. 7.00. Osoby pragnące dołączyć do pielgrzymki proszone są o zgłoszenie się do Ojca przewodnika wybranej grupy.

4. We wtorek, 26 lipca, we wspomnienie Świętej Anny, udzielimy tradycyjnego błogosławieństwa małym dzieciom podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich rodziców i dziadków z dziećmi.

5. Tegoroczny odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego będziemy przeżywać w niedzielę, 7 sierpnia. Uroczystą Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Eksc. Ks. Bp Janusz Mastalski. Po Mszy Świętej odśpiewany uroczyste Te Deum. Na Mszę Świętą  zapraszamy członków wszystkich grup parafialnych, ministrantów, lektorów, poczty sztandarowe i Was wszystkich.

6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na pomoc misjonarzom na Wschodzie  odbędzie się na górnym parkingu przy naszym Sanktuarium, w piątek 5. sierpnia od godz. 14.00.

7. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje że w z związku z przebiegiem trasy 10. Biegu Górskiego & Nordic Walking Pamięci Wojtka Pazdura nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym w dniu 30 lipca (sobota) w godz. 14.00 – 17.00 na ulicach: Kościuszki, Szpitalna, Ks. F. Dźwigońskiego, Słoneczna oraz os. Makowska Góra, os. Bryndze, os. Jurki. Prosimy o nie parkowanie samochodów na ww ulicach.  Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w zawodach.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Marię Wiciarz  (lat 72), + Martę Oczkowską (lat 41),

+ Annę Bałos (lat 90), + Mariusza Tatarę (lat 33)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.