23 VII 2011

1. Dzisiaj 17 niedziela zwykła. O 16.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej błogosławimy pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

poniedziałek Święto św. Jacka, Apostoła

wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.
W tym dniu po wieczornej Mszy Świętej błogosławić będziemy dzieci.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

piątek wspomnienie św. Marty

3. Dzisiaj w naszej parafii gościć będziemy pielgrzymów udających się w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą do naszej parafii ok. godz. 19.00. Jak co roku bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie pod swój dach pielgrzymów.

4. W czwartek o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II Msza Święta w intencji o powołania kapłańskie.

5. Zbliża się odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczysta Suma odprawiona będzie w niedzielę 7 VIII o godz. 11.00. Uroczystej Sumie w tym roku przewodniczył będzie ks. Bp. Jan Szkodoń. O przygotowanie asysty prosimy Związek Podhalan i Zespół „Makowska Polana”.

Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w piątek 5 sierpnia.

W dniu 6 VIII w Uroczystość Przemienienia Pańskiego Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Zachęcamy do świętowania tej uroczystości w naszej wspólnocie parafialnej.

++++++

+Józefę Nitoń, Helenę Malaga

i Janinę Niekraszewicz

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje mszalne:

intencje 24 lipca