17. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 17 niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nieszpory i o 17.00 Msza Święta wieczorna. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej modlimy się za kierowców i na parkingu święcimy pojazdy mechaniczne.

2. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca nie będzie Mszy Świętej o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 Msza Święta w intencji kapłanów. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

środa –  wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

sobota – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. Bp. Jan Szkodoń. O przygotowanie asysty prosimy Akcję Katolicką i Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusowej. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w pierwszy piątek sierpnia.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Mszy Świętych oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci. Spowiedź w Grzechyni w środę o godz. 15.00, a po spowiedzi Msza Święta. W Dolnym Makowie spowiedź w środę o godz. 16.00, a po spowiedzi Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

W Grzechyni, Dolnym Makowie i Białce w piątek od godz. 9.00

W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

6. W ubiegłą niedzielę, w ramach kwesty na pomoc osobom niepełnosprawnym z naszego powiatu zebrano kwotę 4570 zł., 35 gr. 70 centów. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

7. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej w Sali „Stodoła” obędzie się spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Na spotkanie należy zabrać pozostałą część należności.

W tym tygodniu pożegnaliśmy tragicznie zmarłego

+Marka Wicherka

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

intencje 29 lipca