17. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 17 niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 świętować będziemy Złoty Jubileusz kapłaństwa naszego rodaka ks. Prałata Tadeusza Jurka, który pracuje w diecezji legnickiej. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławienie pojazdów mechanicznych i kierowców.

2. Zbliża się sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Zachęcamy do podjęcia modlitwy
i abstynencji w duchu pokuty za uzależnionych od alkoholu.

poniedziałek wspomnienie św. Marty

środa – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

czwartek – święto św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła

4 W przyszłą niedzielę świętować będziemy uroczyście odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Jego Eminencja ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, który  z nami będzie świętował swój złoty jubileusz kapłaństwa. Wypada byśmy uczcili tę okoliczność pamiętając, że ksiądz kardynał początki kapłaństwa przeżywał w naszej parafii. O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Białki. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, gości, a także poczty sztandarowe, orkiestrę oraz wszystkie grupy parafialne, dzieci do sypania kwiatów.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi w piątek

od godz. 6.30 – 10.00 oraz od 15.00 – 18.00.

Będzie to jednocześnie spowiedź odpustowa.

Spowiedź w Grzechyni w poniedziałek o godz. 15.00

Spowiedź w Dolnym Makowie w poniedziałek o godz. 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w Grzechyni w piątek od godz. 9.00, w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

+Joannę Mglej, Tadeusza Kwaśniewskiego,

Wojciecha Rusina i Henryka Maciaszka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne