17. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 17. Niedzielę Zwykłą, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nieszpory. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Jaoachima i Anny, rodziców Matki Bożej. W czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 pobłogosławimy dzieci. Dziś również kierowcy czczą św. Krzysztofa. Po każdej Mszy Świętej błogosławimy pojazdy i kierowców. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na potrzeby misjonarzy i parafii.

środa wspomnienie św. Marty

piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

sobota wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. bp Grzegorz Ryś. O przygotowanie asysty prosimy Związek Podhalan i Koło Gospodyń z Grzechyni. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, chór, orkiestrę, poczty sztandarowe, strażaków z całej parafii, dzieci do sypania kwiatów. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w piątek 31 lipca od godz. 6.30 – 9.00 i od godz. 15.00 – 18.00.

4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty. Odwiedziny chorych w całej parafii będą w następnym tygodniu 7 sierpnia.

5. Pięcioosobowa rodzina z naszej parafii poszukuje mieszkania do wynajęcia. Kontakt w tej sprawie w kancelarii.

+Stanisława Barcika (lat 79), Czesławę Bałos (lat 79)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.