17 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 17 Niedzielę Zwykłą, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej błogosławimy pojazdy i kierowców. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na potrzeby misjonarzy. Dzisiejsza składaka przeznaczona jest na pokrycie kosztów ŚDM.  Przy kościele można nabyć koszulki, flagi i inne gadżety z logo ŚDM. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży.

Poniedziałek (25 lipiec) Święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców
i podróżujących

Wtorek (26 lipiec) wspomnienie św. Jaoachima i Anny, rodziców Matki Bożej.
Po  Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy dzieci.

Piątek (29 lipiec) wspomnienie św. Marty

3. Od poniedziałku (25 lipiec) z okazji trwających ŚDM w naszej parafii będziemy gościć grupy języka hiszpańskiego. Rodziny, które przyjmują pielgrzymów na nocleg będą informowane telefonicznie, kiedy mogą odebrać pielgrzymów. Prosimy o życzliwe przyjęcie pielgrzymów, którzy będą razem z nami do soboty (30 lipiec). Program dla uczestników ŚDM języka Hiszpańskiego umieszczony jest w gablocie parafialnej, oraz na stronie internetowej. Można odebrać wejściówki na sobotnie czuwanie z Papieżem i niedzielną Mszę Świętą. Wejściówki są do odebrania w punkcie informacyjnym ŚDM znajdującym się na wikarówce. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar, który pojedzie do Krakowa w sobotę o godz. 12.00. Zapisy do wtorku (26lipca).

4. Przewozy Regionalne – oddział małopolski informują, że bilety na Światowe Dni Młodzieży na przejazdy indywidualne w okresie od 25 lipca do 2 sierpnia na pociągi Przewozów Regionalnych

w strefie: Rabka Zdrój – Maków Podh. – Sucha Besk. – Kraków będą do nabycia w BIO Sklepie „Makowe Pola” przy ul. Konopnickiej 1 w Makowie po 20 lipca.

5. W niedzielę (7 sierpnia) o godz.11.00 będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową odprawi ks. bp. Jan Szkodoń. O przygotowanie asysty

i procesji prosimy Związek Podhalan i ich rodziny. Spowiedź przed uroczystością odpustową będzie
w I piątek miesiąca.

6. W związku ze zwiększoną ilością przejeżdżających pociągów w czasie ŚDM na odcinku Zakopane – Kraków, Posterunek Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej zwraca się z apelem do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu przez przejazdy kolejowe.

7. Biuro podróży „Maja” z Białki organizuje w dniach 03.10-12.10 2016 pielgrzymkę do Sanktuariów  Maryjnych i śladami świętych. Szczegóły pielgrzymki dostępne w gablocie parafialnej.

8. W piątek (29 lipca) z racji ŚDM nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 . W tym dniu również ks. kard. Stanisław Dziwisz udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

† † †

+Janinę Ficek (lat 88 ), Tadeusza Migasa (lat 66)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.