17 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 17 Niedzielę Zwykłą, porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek(31lipca) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana Wtorek (1 sierpień) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła

Piątek (4 sierpień) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, a także w piątek od godz. 6:30 do 9:00 oraz  15.00 do 18.00. Jest to jednocześnie spowiedź przed uroczystością odpustową. W piątek o godz. 16.00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni  w piątek od godz. 9.00, a w sobotę w pozostałej części parafii.  W I czwartek miesiąca w kaplicy św. Jana Pawła II po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.10 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów. Będziemy szczególnie modlić się o nowe powołania do Służby Bożej. W sobotę po wieczornej Mszy św. odprawimy nabożeństwo I soboty – wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4.  W sobotę (5 sierpnia) o godz. 17:30 uroczyste wprowadzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej  zwanej Matką Boża Solidarności oraz relikwii  bł. ks. Jerzego Popiełuszki patrona Solidarności. O godz. 18:00 Msza Święta za Ojczyznę i potrzebne łaski uczestników pielgrzymki na Jasną Górę. Czuwanie przy obrazie do godz. 21:00. W dniu 12 sierpnia (sobota)  pożegnamy obraz.

5.  W niedzielę (6 sierpnia) przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową odprawi ks. bp  Jan Szkodoń. O przygotowanie asysty i procesji prosimy Grupy modlitewne z naszej parafii: Grupę Adorującą w Łagiewnikach, Akcję Katolicką oraz rodzinę Kolpinga. Na sumie odpustowej będziemy dziękować Bogu za 10 lat działalności Oddziału Babiogórskiego Związku Podhalan w Makowie.

6. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach: 11 – 18 kwietnia 2018 r. Cena pielgrzymki 950 dolarów. Przy zapisie pierwsza wplata wynosi 200 dolarów. W dniach 28.06 – 05.07 2018 r. zorganizowana zostanie pielgrzymka samolotowa do Fatimy (Portugalia i Hiszpania). Koszt pielgrzymki 3690 zł. Lista uczestników jest już zamknięta, dlatego organizujemy drugą pielgrzymkę do Fatimy w terminie prawdopodobnie od 16 do 23  lipca 2018 r. Koszt pielgrzymki jest taki sam.  Przy zapisie pierwsza wplata wynosi 500 zł. Informacje i zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.

7.  Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 8 i 9 września 2017 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (9 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 10 zł.

† † †

+Janinę Wciślak (lat 92)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.