17. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy  17 niedzielę zwykłą.  O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:00 Msza Święta dziękczynna za pielgrzymki do Fatimy (dla obu grup). Po każdej Mszy Świetej obrzęd błogosławieństwa kierowców pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc misjonarzom (Miva Polska).

wtorek  (31  lipca) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

środa (1 sierpnia) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dr kościoła

sobota (4 sierpnia) –  wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
3.  W niedzielę 5 sierpnia będziemy przeżywać Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Sumę z procesją Eucharystyczną o godz. 11:00 odprawi Ks. bp Jan Szkodoń. O asystę prosimy Stowarzyszenie Czcicieli Krwi Chrystusa.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną  w Grzechyni w piątek od godz. 9:00, a pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny a po niej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia Msza Święta w Kaplicy św. Jana Pawła II w intencji powołań oraz zmiana tajemnic dla róży modlącej się o powołania. Spowiedź pierwszo piątkowa jest również spowiedzią parafialną przed uroczystością odpustową.
5. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.
7. Parafialne dziękczynienie za plony ziemi i dar chleba będziemy uroczyście celebrować w niedzielę 2 września na Mszy Świętej o godz. 9:30. O przygotowanie wieńca dożynkowego oraz asystę  prosimy mieszkańców Makowa os. Jurki, Bryndze, Koziany, Makowska Góra, Za Górą, Na Stoku, ul. Modrzewiowa, Draby.
8. Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 7 i 8 września 2018 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (8 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 12 zł. Zapisy w kancelarii.