18. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 18. niedzielę zwykłą. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Dzisiaj kończy się XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa – Patrona kierowców i  podróżnych. Po każdej Mszy Świętej poświęcamy pojazdy mechaniczne w zatoczce na ul. Kościelnej przed główną bramą naszego Sanktuarium. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na misje.

Poniedziałek, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,

Wtorek, 2 sierpnia – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej,

Czwartek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,

Sobota, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek, 5 sierpnia, Msze Święte będą o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 16:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej oraz przed odpustem ku czci Przemienienia Pańskiego będzie od godz. 6:30 do 8:00, od 15:00 do 16:00 i od 17:00 do 18:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Odwiedziny chorych: w piątek, w Grzechyni, od godz. 8.30 a w sobotę, od godz. 9:00, w pozostałej części parafii. W sobotę, 6 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 w kruchcie Sanktuarium będzie można nabyć białe róże, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. Tegoroczny odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego będziemy przeżywać w niedzielę, 7 sierpnia. Porządek Mszy Świętych w tym dniu jak w każdą niedzielę. Uroczystą Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Eksc. Ks. Bp Janusz Mastalski. Po Mszy Świętej odśpiewany uroczyste Te Deum. Na Mszę Świętą  zapraszamy członków wszystkich grup parafialnych, ministrantów, lektorów, poczty sztandarowe i Was wszystkich. Wspólnie z nami modlić się będzie Zespół regionalny „Zbyrcok”.

5. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 6. sierpnia o godzinie 10:00 w kaplicy świętego Jana Pawła II.

6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na pomoc misjonarzom na Wschodzie  odbędzie się na górnym parkingu przy naszym Sanktuarium, w piątek 5. sierpnia od godz. 14.00.

7. Członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zapraszają na wyjazd do Centrum św. Maksymiliana w Harmężach oraz niemieckiego obozu KL Auschwitz, który odbędzie się 14 sierpnia, w dniu 81. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W programie udział w nabożeństwie w Harmężach, piesza pielgrzymka do KL Auschwitz oraz uroczysta Msza św. przy Bloku Śmierci. Szczegóły na plakatach w gablocie. Zapisy u organizatorów.

8. Starosta suski zaprasza do podpisania dokumentów związanych z przekazaniem na własność instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych mieszkańców, którzy podpisali umowę z Powiatem w latach 2019-2021. Należy zgłosić się do Wydziału Środowiska w Starostwie Powiatowym  w Suchej B. przy ul. Kościelnej 5b, w dniach od 1 sierpnia do 12 sierpnia 2022r. w godzinach od 8.00 do 14.00 z ważnym dowodem osobistym i numerem rachunku bankowego.

9. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 2.300 zł. Bóg zapłać. Zapłacono kolejną ratę za prace na schodach – 10 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Grażynę Stokłosę (52 lata), + Mariannę Wądolną (91 lat) i + Krystynę Elżbieciak (78 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.