18. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. Bp Jan Szkodoń. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 17.00 Msza Święta wieczorna.

Jutro w liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego  Msze święte odprawiać będziemy w następującym porządku: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00.

2. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 Msza Święta  w intencji o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego

środa –  wspomnienie św. Dominika, prezbitera

czwartek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

piątek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

sobota – wspomnienie św. Klary, dziewicy

4. W sobotę 11 sierpnia na terenie Gmin Zembrzyce, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Zawoja
i Stryszawa odbywać się będzie wyścig kolarski. Do Makowa kolarze przyjadą o strony Suchej o godz. 12.10. Następnie przez Białkę, Zawoję i Stryszawę dojada do Suchej. W związku z wyścigiem kolarskim nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

5. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące organizacji roku szkolnego 2012/2013 wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 w Makowie Podhalańskim. Spotkanie odbędzie się w dniu 14 sierpnia 2012  (wtorek) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Makowie Podhalańskim.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Józefa Ferdka, Julię Zysko, Stanisława Grzechynkę,

Jerzego Smolika, Annę Babina i Władysławę Lasek

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.