18. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w naszej parafii uroczyście świętujemy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, który w tym roku przeżywa Złoty Jubileusz kapłaństwa. Po Sumie w procesji wokół kościoła wielbić będziemy Najświętszy Sakrament. Na zakończenie uroczystości zaśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus”.

We wtorek obchodzić będziemy liturgiczne Święta Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu
w Sanktuarium: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy Świętej w tym dniu.

Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie pierwsza niedzielą sierpnia. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

piątek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

sobota – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

3. W piątek na wieczornej Mszy Świętej rozpoczęcie pielgrzymki śladami św. Pawła. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie organizacyjne.

+Wandę Świstek i Józefa Basiurę

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne