18. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 18 Niedziela Zwykła. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. W naszej parafii świętujemy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Sumę Odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. Infułat Stanisław Olszówka, który w naszej wspólnocie będzie również świętował swój jubileusz 50 – lecia kapłaństwa. O asystę prosimy Związek Podhalan, Koło Gospodyń z Grzechyni oraz Czcicieli Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, o 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium.

poniedziałek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

środa – Święto Przemienienia Pańskiego.

Porządek Mszy Świętych w tym dniu w Sanktuarium: 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Jest to dzień, w którym w naszym kościele można zyskać łaskę odpustu zupełnego z racji patronalnego święta parafii. Dlatego serdecznie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w tym dniu.

piątek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

sobota – Święto w. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

3. We wtorek rozpoczynamy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji pielgrzymów.

4. W dniu 15 sierpnia o godz. 16.00 przy Pomniku Ofiar Zagórza na Makowskiej Górze rozpocznie się uroczystość Wojska Polskiego na Ziemi Makowskiej. W programie: o godz. 16.00 Msza Święta, o 17.00 Apel Niepodległości i Apel Pamięci oraz część artystyczna zakończona piknikiem integracyjnym.

5. Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia zaprasza do składania wniosków o stypendium studentów I roku studiów dziennych magisterskich, realizowanych w trybie jednostopniowym i dwustopniowym. Stypendia w wysokości 500 zł. miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Wnioski wraz z załącznikami należy składać do 22 sierpnia br. Szczegóły przyznawania stypendiów dostępne są na stronie internetowej www.zielonalinia.org.pl.

+Annę Czarniak, lat 84,

+Józefa Mędralę, lat 75

+Agnieszkę Deja, lat 85

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.