18 Niedziela Zwykła

1. 1. Dzisiaj przeżywamy 18 Niedzielę Zwykłą. O godz. 15.00 odprawimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. odprawimy dziękczynną Adorację za pielgrzymkę papieża Franciszka do Polski, oraz za dzieło ŚDM. Za tydzień w niedzielę (7 sierpnia) o godz.11.00 będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową odprawi ks. bp. Jan Szkodoń. O przygotowanie asysty i procesji prosimy Związek Podhalan i ich rodziny

Poniedziałek (1 sierpień) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła

Wtorek (2 sierpień) – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej

Czwartek (4 sierpień) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana

Sobota (6 sierpień)Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w tym dniu w naszym Sanktuarium: 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Serdecznie zachęcamy do nawiedzenia naszego sanktuarium, uczestnictwa we Mszy  Św.  i uzyskania odpustu zupełnego w tym szczególnym dniu patronalnego święta w naszej parafii.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, a także w piątek od godz. 15.00 do 18.00. Jest to jednocześnie spowiedź przed uroczystością odpustową. W piątek o godz. 16.00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w całej parafii – w piątek od godz. 9.00.W sobotę po wieczornej Mszy św. odprawimy nabożeństwo I soboty – wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim informuje o wolnych miejscach w przedszkolu na miesiąc sierpień 2016. Zapisy dzieci przyjmowane są w sekretariacie Zespołu Szkół.

5. Zachęcamy do obejrzenia relacji ze ŚDM w Makowie Podhalańskim. Filmiki z przebiegu wizyty młodzieży Języka hiszpańskiego dostępne w poniższych linkach:

ŚDM w Makowie Podhalańskim cz. 1

ŚDM w Makowie Podhalańskim cz. 2

ŚDM w Makowie Podhalańskim cz. 3

ŚDM w Makowie Podhalańskim cz. 4

†  †  †

+ Stanisławę Pieróg (lat 84) i Zdzisławę Sasuła (lat 70), Józefę Ficek (lat 87)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.