18. Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj Parafialny Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego oraz 18 Niedzielę Zwykła, jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmianka tajemnic różańca świętego. O godz. 11:00 Uroczysta Suma Odpustowa którą odprawi ks. Biskup Janusz Mastalski, po Mszy Świętej procesja eucharystyczna. O przygotowanie asysty prosimy Związek Podhalan, Kolo Gospodyń z Grzechyni oraz Babiogórzanie – Polana Makowska. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich parafian i gości. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna.  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 17:00 wieczorna Msza Święta. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się koncert pieśni religijnych w wersji instrumentalnej na fletni Pana w wykonaniu Pana Artura Thomasa, koncert promuje płytę pt. „Ave Maria” którą będzie można nabyć przy wyjściu z Sanktuarium.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek (06 sierpnia) – Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00.

Czwartek  (8 sierpnia) – wspomnienie św. Dominika, kapłana

Piątek   (9 sierpnia) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Sobota  (10 sierpnia) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

3.  Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 6 i 7 września 2019 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 6:30. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (7 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 15 zł. Zapisy w kancelarii.

4. Wyjazd na pielgrzymkę do Grecji w czwartek 8 sierpnia o godz. 13:00 z parkingu obok Sanktuarium.

5. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości  3400 zł. Bóg zapłać.

† † †

+ Władysławę Hubicką(lat 94), +Franciszka Kulkę(lat 83), +Bronisławę Szafarczyk(lat 86)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.