18. Niedziela Zwykła

Obchodzimy  18 Niedzielę Zwykłą oraz Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego..  Porządek Mszy Świętych jak w każda niedzielę, jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Przemienienia Pańskiego. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmianka tajemnic różańca świętego.   O godz. 11:00 Uroczysta Suma odpustowa którą  odprawi ks. Prałat Tadeusz Dziedzic, proboszcz parafii w Kasinie Małej, Dyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Po Mszy świętej procesja eucharystyczną. O asystę prosimy Związek Podhalan. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna.

Wtorek  (4 sierpnia) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana

Czwartek (6 sierpnia ) – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu w Sanktuarium odprawimy o godz. 6:30, 8:00,, 9:30 i 18:00.

Sobota (8 sierpnia  ) – wspomnienie św. Dominika, kapłana

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godz. przed każdą Mszą świętą dodatkowo w piątek od godz. 15:00 do 18:00, o godz. 16:00 Msza święta przy głównym ołtarzu.

5. Zakupiono kolejna część granitu za kwotę 11 tysięcy zł. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 8 600  zł. Bóg zapłać..

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Janinę Koziana (lat 96), Joannę Kaczmarczyk-Bańdura(lat 95)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.