18. Niedziela Zwykła. Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego

Dzisiaj obchodzimy  18 niedzielę zwykłą, w dniu dzisiejszym przeżywamy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Sumę z procesją Eucharystyczną o godz. 11:00 odprawi Ks. bp Jan Szkodoń. Za asystę dziękujemy Stowarzyszeniu Czcicieli Krwi Chrystusa. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Poniedziałek(6 sierpnia)Święto Przemienia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu odprawimy o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00.

Środa(8 sierpnia) – wspomnienie św. Dominika, kapłana

Czwartek(9 sierpnia) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Piątek(10 sierpnia) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Sobota(11 sierpnia) – wspomnienie św. Klary, dziewicy

4. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

5. Parafialne dziękczynienie za plony ziemi i dar chleba będziemy uroczyście celebrować w niedzielę 2 września na Mszy Świętej o godz. 9:30. O przygotowanie wieńca dożynkowego oraz asystę  prosimy mieszkańców Makowa os. Jurki, Bryndze, Koziany, Makowska Góra, Za Górą, Na Stoku, ul. Modrzewiowa, Draby.

6. Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 7 i 8 września 2018 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (8 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 12 zł. Zapisy w kancelarii.

7. Na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie ogłoszeń można zobaczyć projekt głównych schodów.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+Józefa Wicherka(lat 78), +Marię Woźną(lat 88)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie