18 Niedziela Zwykła – Uroczystość odpustowa Przemienienia Pańskiego

1. Dzisiaj 18 Niedziela Zwykła. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 11.00 Uroczystą Sumę odprawi
ks. bp Jan Szkodoń .Po Mszy procesja z Najśw. Sakramentem. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień (13 sierpnia) w Makowie odbędzie się przejazd zabytkowych samochodów. Postój samochodów będzie miał miejsce na parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Makowie Podhalańskim ok. godz. 14.00.

Wtorek ( 8 sierpień) – Wspomnienie św. Dominika, kapłana

Środa (9 sierpień) – Święto św. Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein, dziewicy
i męczennicy, patronki Europy

Czwartek (10 sierpień) – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Piątek (11 sierpień) – Wspomnienie św. Klary, dziewicy

3. W niedzielę (13 sierpnia) o godz. 17.00 odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie.  O godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego, po koronce I i II część Różańca Świętego. O godz. 16.00 Koncert Pieśni Maryjnych. O asystę prosimy: Róże Różańcowe rodziców modlących się za swoje dzieci. Od godz.16;00 będzie możliwość nabycia świec z lampionami. Intencje na Fatimę przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Po Mszy Świętej III część różańca świętego i procesja z Figurą Matki Bożej.

4. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 8 i 9 września 2017 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (9 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 10 zł.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy (18-25 lipca 2018 r.). Zapisy, oraz wszelkie informacji w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłata pierwszej raty 500 zł.

6. Są jeszcze wolne 4 miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach 26.09.2017 do 4.10.2017. Informacje w kancelarii. Spotkanie przed Pielgrzymką  w piątek tj.11.08.2017 o godz. 18;00 w sali „Stodoła”. Proszę na to spotkanie zabrać pozostałą kwotę do zapłaty.

7. W niedzielę (3 września) na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy dziękować Bogu za plony, prosząc o błogosławieństwo dla pracujących na roli. O przygotowanie asysty i wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców Białki.

†  †  †

+Stefanię Małysa (lat 71), + Halinę Głuszek (lat 80), Marka Dziedzińskiego (lat 61)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.