1 VIII 2010

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy Świętej odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. O godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 Msza Św. Chrzcielna. O 16.30 odprawimy nieszpory.

Dzisiaj po Sumie o godz. 11.00  w „domku katechetycznym” odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które były na kolonii w Kołobrzegu.

W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki” dzieci.

2.  Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. W kościołach parafialnych można uzyskać w tym dniu odpust „Pocjunkuli” pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu).

środa – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, kapłana

3. W piątek przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu w naszej parafii Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym (wieczorna Msza Św. Będzie
o godz. 18.00). Uroczysta Suma odprawiona będzie w dniu 8 VIII (niedziela) o godz. 11.00. Uroczystości odpustowej przewodniczył będzie ks. Bp. Marian Buczek z Charkowa na Ukrainie.

O przygotowanie asysty prosimy Związek Podhalan i Zespół „Makowska Polana”.

Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie 5 VIII (czwartek) w godz. 14.00 – 18.00.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek w czasie wieczornego nabożeństwa modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w czwartek w ramach spowiedzi odpustowej i w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek o godz. 16.00 odprawimy Mszę Święta dla dzieci.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

W piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

W sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum oraz w Makowie Dolnym i Białce

Spowiedź w Grzechyni w środę o godz. 16.00, a po spowiedzi Msza Św.

Spowiedź w Dolnym Makowie we wtorek o godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Św.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, składka przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stanisława Kudzię

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.