19. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 19. niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 16.00 będziemy odmawiać dwie części Różańca Świętego. O godz. 17.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej trzecią część Różańca i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Dzisiaj jest druga niedziela miesiąca więc składka jest przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.

– poniedziałek, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona służby liturgicznej. Jest to także dzień naszej comiesięcznej modlitwy w intencji Ojczyzny.

wtorek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze Święte w Sanktuarium i w kaplicach odprawimy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 15.15 odprawimy też dodatkową Mszę Świętą na Zagórzu w intencji naszej Ojczyzny.

czwartek, 17 sierpnia – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to dzień imienin naszego wikariusza, ks. Jacka Jastrzębskiego. Polecamy Go Panu Bogu w modlitwie i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.

3. Przypominamy, że została wykonana mapa cmentarza wraz z inentaryzacją grobów i osób pochowanych. Zgodnie z prawem cmentarnym każdy grób musi posiadać żyjącego opiekuna grobu dlatego prosimy opiekunów o złożenie właściwych deklaracji. W okresie wakacji będzie można składać te deklaracje w poniedziałki 14 i 28 sierpnia od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

4. W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, będziemy dziękować Panu Bogu za 60 lat kapłaństwa naszego rodaka, ks. prał. Tadeusza Jurka. Życzymy Mu zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

5.  Organizatorzy działający pod patronatem Burmistrza Makowa Podhalańskiego zapraszają mieszkańców oraz gości na Uroczystości Święta Wojska Polskiego na Ziemi Makowskiej, które rozpoczną się 15 sierpnia br. o godz. 15.00 przy Pomniku Ofiar Zagórza na Makowskiej Górze. W programie:  Msza Święta w intencji Ojczyzny, Apel Pamięci Ofiar Zagórza, odczytanie listy Legionistów z Ziemi Makowskiej, spotkanie integracyjne i koncert muzyki wojskowej.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stefana Bisagę (lat 82) oraz + Janinę Budzoń (lat 84)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci