7 VIII 2011

1. Dzisiaj 19 niedziela zwykła. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. W naszej wspólnocie przeżywamy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. bp. Jan Szkodoń. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna. O 16.30 odprawimy nieszpory.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na renowację naszego Sanktuarium.

poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera

wtorek Święto św. Teresy Bebedykty od Krzyża (Edyty Stein), Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy.

środa Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy

sobota Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

3. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty w tym miesiącu prosimy 12 Różę kobiet p.w. św. Teresy i 28 Różę mężczyzn z Białki. Intencje na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii.

4. Przy kościele i w kancelarii można nabyć przewodnik pielgrzyma z naszego Sanktuarium. Cena 6 zł.

5. Pielgrzymka piesza i makowski odpust w Kalwarii odbędzie się w tym roku w dniach 9 – 10  IX.
W piątek po dojściu do Kalwarii odprawimy Dróżki ku czci Matki Bożej, a w sobotę o godz. 9.00 rozpoczniemy Dróżki Pana Jezusa. O godz. 18.00 na Górze Ukrzyżowania odprawimy nieszpory i w procesji przejdziemy do Sanktuarium na Mszę Świętą.

Godziny odjazdu autokarów. 9 IX (piątek) – z  Makowa do Kalwarii spod schodów o godz. 12.00 i powrót z Kalwarii o godz. 18.00. Natomiast 10 IX z Makowa do Kalwarii wyjazd o godz. 15.30 i powrót z Kalwarii o godz. 20.00. Cena biletu 10 zł.

6. W dniu 17 września  organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymkę organizują Adoratorki i Czciciela Najdroższej Krwi Chrystusa. Bliższe informacje u pp. Zarębów,
ul. Sosnowa 4.

7. Informujemy, że uroczystości dożynkowe w naszej parafii w tym roku obchodzić będziemy niedzielę 11 września na Mszy Świętej o godz. 9.30. O przygotowanie wieńca prosimy w tym roku mieszkańców Grzechyni.

++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Bogusława Janiczaka i Henryka Żmudę

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje:

intencje 7.08