Przejdź do treści

19. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy, o 16.30 nieszpory i Msza Święta wieczorna o godz. 17.00. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na renowację dużej wieży naszego kościoła.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty prosimy 21 Różę Kobiet z Makowa Dolnego. W kancelarii przyjmujemy intencje na Mszę Świętą zbiorową. Na „Fatimę” przynosimy świece.

3. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 Msza Święta w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

3. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

środa UROCZYTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze Święte  w Sanktuarium i w kaplicach odprawiamy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej błogosławimy zioła i kwiaty. O godz. 15.00 na Osiedli Zagórze przy Pomniku odprawimy Mszę Świętą w intencji Ofiar Zagórza. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

piątek – Święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

4. W dniu 20 VIII o godz. 17.00 w remizie OSP w Makowie Podhalańskim odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, którzy podpisali umowę w sprawie montażu solarów

5. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące organizacji roku szkolnego 2012/2013 wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 w Makowie Podhalańskim. Spotkanie odbędzie się w dniu 14 sierpnia 2012  (wtorek) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Makowie Podhalańskim.

6. W tym roku piesza pielgrzymka i odpust makowski w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 14 – 15 września.

7. W dniu 15 września Czciciele Krwi Chrystusa organizują pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy u Pani Małgorzaty Barcik i Ewy Zaręba, informacje w gablocie parafialnej.

8. Gminne dożynki odbędą się w niedzielę, 26 sierpnia w Grzechyni. Msza Święta będzie odprawiona  o godz. 11.00 na Stadionie w Grzechyni. W związku z tym w tym dniu nie będzie Mszy Świętej w kaplicy o godz. 8.15.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Filomenę Sałapatek

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

intencje 12 sierpnia

 

Skip to content