19. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 19 Niedziela Zwykła. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium.

poniedziałek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

środa – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

czwartek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

piątek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy Świętych w tym dniu w Sanktuarium i kaplicach jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia ziół. O godz. 16.00 przy Pomniku Ofiar Zagórza na Makowskiej Górze rozpocznie się uroczystość Wojska Polskiego na Ziemi Makowskiej. W programie: o godz. 16.00 Msza Święta, o 17.00 Apel Niepodległości i Apel Pamięci oraz część artystyczna zakończona piknikiem integracyjnym.

3. W środę o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty prosimy Grupę adorującą w Łagiewnikach. W kancelarii przyjmujemy intencje na Mszę Świętą zbiorową.

4. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz prosi o pomoc dla ofiar nawałnicy, jaka nawiedziła Kasinę Wielka, Kasinkę Małą, Mszanę Dolną, a także inne miejscowości należące do dekanatów: Mszana Dolna, Dobczyce i Myślenice. W przyszłą niedzielę przy kościele można będzie złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

+Genowefę Olejniczak

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.