19 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 19 Niedziela Zwykła.  Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.      O godz. 13:00 Msza święta na roczki dzieci. O godz. 17.00 odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie.  O godz. 15:00  koronka do Miłosierdzia Bożego, po koronce I i II część Różańca Świętego. O godz. 16.00 Koncert Pieśni Maryjnych. O asystę prosimy: Róże Różańcowe rodziców modlących się za swoje dzieci. Od godz.16;00 będzie możliwość nabycia świec z lampionami. Intencje na Fatimę przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Po Mszy Świętej III część różańca świętego i procesja z Figurą Matki Bożej. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. O godz. 14:00 w kaplicy w Grzechyni Msza święta w 70 rocznicę powstania straży.
2. Kalendarz liturgiczny:Poniedziałek ( 14 sierpień) – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennikaWtorek (15 sierpień) – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – Msze święte w tym dniu  w Sanktuarium w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy świętej pobłogosławimy zioła i kwiaty.  O godz. 15:30 Msza święta na Makowskiej Górze przy Pomniku Ofiar Zagórza w intencji Ojczyzny i z okazji Święta Wojska Polskiego. Czwartek (17 sierpień) – Święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiejPiątek (18 sierpień) – Wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy
3.  W niedzielę (3 września) na Mszy świętej o godz. 9:30 będziemy dziękować za tegoroczne plony i prosić o błogosławieństwo Boże na cały rok. O przygotowanie wieńca dożynkowego i asystę prosimy Mieszkańców Białki.
4. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 8 i 9 września 2017 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (9 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 10 zł.
5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy (18-25 lipca 2018 r.). Zapisy, oraz wszelkie informacji w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłata pierwszej raty 500 zl.
6. Są jeszcze wolne 2 miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach 26.09.2017 do 4.10.2017. Informacje w kancelarii.
7.  W niedzielę 20-go sierpnia na Mszach św. o godz. 9:30, 11:00 oraz 13:00 będziemy gościć Zespół Muzyki Sakralnej z Doniecka i Ługańska na Ukrainie, który swoim śpiewem uświetni przeżywanie liturgii mszalnej. Po Mszach świętych będą kwestować na remont domu w Krzywaczce w którym zamieszka 5 rodzin katolickich z terenu objętego działaniami wojennymi.

†  †  †
+Franciszkę Korbel (lat 92), + Władysławę Wilk (lat 83), + Irenę Kuci ( lat 82)
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.