19. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy  19 niedzielę zwykłą. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest6 na remont schodów kościelnych.

Poniedziałek(13 sierpnia) – Święto NMP Kalwaryjskiej. W tym dniu odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie.

Program:

– o godz. 16:00 – pierwsza i druga część różańca świętego

– o godz. 17:00 – koncert pieśni maryjnych

– o godz. 18:00 – Uroczysta  Msza Święta a po niej trzecia część różańca świętego i procesja z figura MB Fatimskiej.

Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia lampionów procesyjnych. O przygotowanie asysty prosimy Akcję Katolicką i Grupę Adorującą w Łagiewnikach. Intencje na Mszę święta zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

Wtorek (14 sierpnia) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

Środa (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. W czasie każdej mszy Świętej obrzęd poświecenia ziół i kwiatów. O godz. 15:30 na Makowskiej Górze przy Pomniku Ofiar Zagórza zostanie odprawiona Msza Święta która rozpocznie obchody Uroczystości Wojska Polskiego.

Piątek(17 sierpnia) – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej

4. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

5. Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 7 i 8 września 2018 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (8 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 12 zł. Zapisy w kancelarii.

6. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę śladami Ojca Świętego Franciszka w dniach 16.01 do 29.01.2019. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Tadeusza Tatarę(lat 71), +Władysławę Sasuła(lat 85), +Tadeusza Babicza(lat 73),

+Irenę Kosman(lat 59), + Wiktora Adamczyka(lat 87)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie