19. Niedziela Zwykła

Przeżywamy 19. niedzielę zwykłą. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek (13 sierpnia) – Święto NMP Kalwaryjskiej. W tym dniu odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie.

Program:

– o godz. 16:00 – pierwsza i druga część różańca świętego

– o godz. 17:00 – koncert pieśni maryjnych

– o godz. 18:00 – Uroczysta  Msza Święta a po niej trzecia część różańca świętego i procesja z figura MB Fatimskiej.

Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia lampionów procesyjnych. O przygotowanie asysty prosimy Akcję Katolicką i Grupę Adorującą w Łagiewnikach. Intencje na Mszę święta zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

Środa (14 sierpnia)  – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

Czwartek (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu Msze Święta w Sanktuarium w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. O godz. 15:30 na Makowskiej Górze przy Pomniku Ofiar Zagórza zostanie odprawiona Msza Święta która rozpocznie obchody Uroczystości Wojska Polskiego. W programie m.in.: Koncert Pieśni Wojskowych i Patriotycznych, Apel Pamięci Ofiar Zagórza oraz spotkanie integracyjne. Szczegóły na plakatach.

Sobota (17 sierpnia)  – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej

3.  Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 6 i 7 września 2019 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 6:30. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (7 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 15 zł. Zapisy w kancelarii.

† † †

+ Małgorzatę Piątek( lat 60), +Zofię Stanaszek (lat 85)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.