8 VIII 2010

1. Dzisiaj przeżywamy 19 niedzielę zwykłą. Jest to zarazem druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium. Dzisiaj również w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. Bp. Marian Buczek z Charkowa na Ukrainie. Do puszek przed kościołem można składać dobrowolne ofiary na Kościół na Ukrainie.

O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki” dzieci. O godz. 16.30 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2.  Kalendarz liturgiczny

poniedziałek –   Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Dziewicy i Męczennicy

wtorek –    Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

środa –    wspomnienie św. Klary, dziewicy

piątek –    Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

sobota –   wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte odprawiać będziemy jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Świętej poświęcimy kwiaty i zioła.

3. W piątek o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na Mszę Św. zbiorową. O przygotowanie asysty w tym miesiącu prosimy członkinie 58 Róży kobiet z Grzechyni i 21 Różę mężczyzn z Grzechyni.

4. Informujemy, że uroczystości dożynkowe w naszej parafii w tym roku obchodzić będziemy w pierwszą niedzielę września (5 września) na Mszy Świętej o godz. 9.30. O przygotowanie wieńca prosimy w tym roku mieszkańców Dolnego Makowa.

5. Pielgrzymka piesza do Kalwarii i makowski odpust w Kalwarii odbędzie się w tym roku w dniach 10-11 IX. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.

6. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że w dniu 14 VIII (sobota) przez Gminę Maków Podhalański będzie przejeżdżał 12 – ty Międzynarodowy Wyścig Kolarski „O Memoriał Henryka Łasaka”. Przejazd kolarzy nastąpi dwukrotnie na trasie od Skawicy do Suchej Beskidzkiej w godzinach  13.20 – 13.45 oraz 14.45 – 15.05. W związku z tym wystąpią w tym czasie utrudnienia w ruchu na trasie przejazdu kolarzy.

++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy:

+Marię Frączek, Stefana Świstka

Mariannę Harynek, Ludmiłę Młyńską i Tadeusza Radwana

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.