2 niedziela adwentu

6 XII 2009

1. Dzisiaj przeżywamy 2 niedzielę adwentu. O godz. 16.30 odprawimy dzisiaj nieszpory. Roraty odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie roraty
są odprawiane w środy o godz. 16.00.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy Świętej odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj przy kościele odbywa się składka do puszek przeznaczona na Kościół na Wschodzie.

Dzisiaj przy kościele młodzież Gimnazjalna rozprowadza sianko. Ofiary przeznaczone są na remont szkoły
w Papui i Nowej Gwinei.

Dzisiaj o godz. 15.00 w sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie grzecznych dzieci ze św. Mikołajem.

poniedziałek –  Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

wtorek –  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy

Św. w tym dniu: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Na Mszy Św. o godz. 17.00

poświęcimy medaliki dla dzieci komunijnych.

Msze Święte w Grzechyni i w Dolnym Makowie o godz. 16.00

sobota –   wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

3. Dzisiaj Grupa Charytatywna rozprowadza przy kościele świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
W kancelarii parafialnej można nabyć kartki świąteczne.

4. W piątek na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież III klas Gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania do bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na renowacje Sanktuarium – jest to druga niedziela miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się w Sali „Stodoła” spotkanie Akcji Katolickiej.

+++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Jana Polańskiego, Stanisława Zemlika,

Annę Kulka, Stanisława Surmiaka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.