2. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj 2 niedziela adwentu. Jest to druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na renowację wieży. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczyście poświęcimy medaliki dla dzieci z klas II. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 16.30 nieszpory adwentowe. Przy kościele można nabyć nasz makowski kalendarz na nowy rok. Można również zakupić małe i duże świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzisiaj o godz. 14.30 w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem.

2. Zachęcamy do udziału w Roratach.

Roraty w Makowie – od ponidziałku do soboty o godz. 6.45.

W kaplicach roraty odprawiane są we wtorki: w Grzechyni o godz. 16.00

w Dolnym Makowie o godz. 16.30.

3. Kalendarz liturgiczny

czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

4. Przypominamy wszystkim wiernym, że na mocy dekretu Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza  z okazji roku wiary nawiedzający nasze Sanktuarium przez cały rok wiary mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jakimi są: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach ojca świętego, odmówienie Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Wierzę w Boga.

5. W następną niedzielę po Mszach świętych o godz. 9.30 i 11.00będą rozprowadzane płyty z kolędami
i pastorałkami z naszego regionu. Płytę nagrał Zespół Regionalny „Zbyrcok” z Juszczyna. Cena płyty – 20 zł.

6. Zapraszamy i zachęcamy do adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja w kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszym Sanktuarium trwa od poniedziałku do piątku. W piątek o godz. 15.00 Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II
o godz. 17.00 Msza Święta w intencji o powołania. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

7. Spotkanie dla „trójek” klasowych rodziców dzieci z klas II odbędzie się na plebanii w piątek o godz. 17.00.

8. W dniu 16 XII o godz. 9.30 w Zespole Szkół w Grzechyni odbędzie się kiermasz świąteczny, na który zapraszają rodzice, dyrektor, nauczyciele i uczniowie.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Barbarę Chudzik

Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie,  a światłość wiekuista niechaj jej świeci

intencje mszalne