Przejdź do treści

2. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie łańcuszków i medalików dla dzieci z klas II z całej parafii. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 16.30 Nieszpory Adwentowe. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy ks. proboszcza ze Swoszowic. Składka przeznaczona jest na budowę kościoła w tamtejszej parafii.

Przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu: o godz. 6.45, 8.00, 9.30 i 18.00. W Dolnym Makowie i Grzechyni o godz. 16.00.

sobota – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

3. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicy w Grzechyni – we wtorek o godz. 16.00, a w Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00.

4. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.

5. Od poniedziałku do piątku (19 grudnia)  przed ołtarzem Serca Pana Jezusa wystawiony zostanie kosz, do którego można będzie złożyć dary dla osób potrzebujących z naszej parafii.

6. 14 grudnia, przy naszym Sanktuarium od godz. 9.00 Dom Pomocy Społecznej organizuje kiermasz stroików bożonarodzeniowych. Zebrane środki zostaną przeznaczone dla mieszkańców. Natomiast 21 grudnia odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych, zorganizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową z Makowa Dolnego. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby szkoły.

Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Grzechyni serdecznie zaprasza na świąteczny kiermasz, który odbędzie się w szkole w Grzechyni w niedzielę 14 grudnia o godz. 9.30. W programie: jasełka i wiele innych atrakcji.

ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Stanisława Polaka (lat 80)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

 

Skip to content