Przejdź do treści

2 Niedziela Adwentu

1. Świętujemy dzisiaj II Niedzielę Adwentu. Na Mszy św. o godz. 9.30 młodzież klas III gimnazjum na ręce ks. Proboszcza złoży podania – prośbę o dopuszczenie do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy medaliki dla dzieci klas. III.  O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, W dniu dzisiejszym gościmy ks. wikariusza ze Swoszowic. Składka przeznaczona będzie na budowę kościoła w tamtejszej parafii. Przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. W drugą rocznicę swego wyboru na Stolicę Piotrową – Ojciec Święty Franciszek ogłosił, że nowy Rok Liturgiczny 2015/2016 będzie ROKIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia Bożego  odbędzie się 8 grudnia 2015 r. w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Jego zakończenie  przewidziano na dzień 20 listopada 2016 r. w Święto Chrystusa Króla Wszechświata

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (7 grudnia)– wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i doktora Kościoła

Wtorek (8 grudnia) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze św. odprawimy o godz. 6.45, 8.00, 9.30, 18.00. W kaplicach: w Grzechyni o godz.16.00, na Dolnym Makowie o godz. 8.30.

3. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – we wtorek o godz. 16.00, na Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach

4. We wtorek (8 grudnia) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich liderów grup parafialnych, w celu ustalenia programu roku jubileuszowego w naszej parafii.

5. 10 grudnia (czwartek) na Mszę św. o godz.18.00 zapraszamy młodzież klasy III gimnazjum wraz z rodzicami

6. W dniu 12 grudnia (sobota) nasza parafia organizuje wyjazd na I spotkanie młodzieży w Krakowie – Łagiewnikach w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. W programie m.in. konferencja, Msza św. i modlitwa uwielbienia. Wyjazd na spotkanie w sobotę o godz. 15.00 przy schodach. Koszt 20 zł. Zapisy i informacje w kancelarii.

7. W niedzielę (13 grudnia) od godz. 9.00 odbędzie się kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby niepełnosprawne z Domu Pomocy Społecznej w Makowie. Po Mszy św. w Kaplicy w Grzechyni Rada Rodziców zaprasza na kiermasz świąteczny, który obędzie się w budynku szkoły w Grzechyni.

8. Informujemy o powstaniu całodobowego domu seniora dla ludzi w podeszłym wieku w dawnym hotelu lajkonik w Zawoi. Więcej informacji w gablocie parafialnej.

9. W najbliższą sobotę i niedzielę (12.13 grudnia) odbędą się katechezy dla narzeczonych

 

 

† † † †

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

Śp. Krzysztofa Surzyna  (lat 52)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje Mszalne


 

Skip to content