Przejdź do treści

2 Niedziela Adwentu

1. Świętujemy dzisiaj II Niedzielę Adwentu. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańca św.
O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu świętego oraz Msza św. w intencji górników, emerytowanych górników i ich rodzin. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, W dniu dzisiejszym gościmy księdza ze Swoszowic. Składka przeznaczona będzie na budowę kościoła w tamtejszej parafii. Przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, oraz kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. Za tydzień (11 grudnia) na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę (10 i 11 grudnia).

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek (6 grudnia)– wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Środa (7 grudnia) – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i doktora Kościoła

Czwartek (8 grudnia) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze św. odprawimy
o godz. 6.45, 8.00, 9.30, 18.00.
W kaplicach: w Grzechyni i na Dolnym Makowie
o godz.16.00. Na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz
z rodzicami.

3. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – w czwartek o godz. 16.00, na Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach

4. Odwiedziny chorych przed Świętami Bożego Narodenia, których nie odwiedzamy z comiesięczną posługą sakramentalną odbędą się w czwartek (15 grudnia) od godz. 9.00. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej.

5. Od dnia dzisiejszego do przyszłej niedzieli (11 grudnia) w ramach akcji „Bożonarodzeniowa Paczka dla bohatera”, można składać do kosza przy ołtarzu Serca Pana Jezusa produkty spożywcze i artykuły chemiczne wspierając tym samym kombatantów, którzy walczyli za naszą Ojczyznę.

6. We wtorek (6 grudnia) na godz.16.30 zapraszamy wszystkich kandydatów na ministrantów razem z rodzicami.

7. W piątek (9 grudnia) naszą modlitwą będziemy wypraszać potrzebna łaski zdrowia, Bożego błogosławieństwa dla naszego Pana organisty w dniu Jego imienin

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

Śp. Marka Frosztęgę  (lat 51), Mariannę Bara (lat 88 ), Mariannę Zguda (lat 87), Jana Stopę (lat 66)

 

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…

Intencje Mszalne

 

Skip to content