2. Niedziela Adwentu

Dziś druga Niedziela Adwentu oraz Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. O godz. 11:00 poświecenie medalików dla dzieci klas III SP. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przy Sanktuarium  i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Piątek ( 13 grudnia) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Sobota ( 14 grudnia) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i dr Kościoła

3. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.30. W kaplicach: w Grzechyni – w środę o godz. 15.00, w Dolnym Makowie – w czwartek o godz. 15.45. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach.

4. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch i na wyspę Elbę w dniach od 3 października do 11 października 2020. Koszt 2550 zł, program i zapisy w kancelarii, pierwsza wpłata 300 zł.

6. We wtorek o godz. 16:00 zbiórka dla ministrantów. W piątek o godz. 17:15 zbiórka dla lektorów w kaplicy św. Jana Pawła II.

7.  Fundacja Serca dla maluszka zaprasza na kiermasz świąteczny na rzecz Oli Kaczmarczyk z Osielca, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia przed naszym Sanktuarium. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

8. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 14 700 zł Bóg zapłać.

9. Odwiedziny chorych których nie odwiedzamy na pierwszy piątek miesiąca odbędą się w dniu 21 grudnia (sobota). Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

10.Oplatek parafialny odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 16:00 w Sali Stodoła. O przygotowanie opłatka prosimy mieszkańców Grzechyni.

† † †

+ Romana Budyńskiego( lat 59)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.