2 niedziela adwentu

5 XII 2010

1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę adwentu. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na pomoc w budowie kościoła w Swoszowicach. Kazania głosi ks. Proboszcz ze Swoszowic. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna.

Roraty w Sanktuarium odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6.45.W kaplicach roraty odprawiamy w środy o godz. 16.00. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie adwentowym.

Dzisiaj przy kościele i  w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

W czwartek o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 8.00 modlimy się za rodziny naszej parafii i dekanatu.

Dzisiaj o godz. 15.00 w Sali „Stodoła” gościć będziemy św. Mikołaja i dzieci z naszej parafii.

2. Podobnie jak w ubiegłym roku organizujemy świąteczną pomoc dla rodzin najuboższych. Dary można składać w przygotowanym koszu przy ołtarzu Serca Jezusowego.

3. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła

środa –   UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZJ MARYI

PANNY. Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W kaplicach

o godz. 16.00. O godz. 18.00 poświęcimy medaliki dla dzieci z klas II.

4. W tym tygodniu imieniny obchodzi nasz Pan Organista. Panu Wiesławowi życzymy nie tylko dobrego głosu, ale również wielu łask Bożych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza Święta za Spółdzielców Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” oraz za zmarłych spółdzielców z okazji 65 rocznicy założenia Gminnej Spółdzielni.

++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Rozalię Koper

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci.