2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dzisiaj obchodzimy 2. Niedzielę po Bożym Narodzeniu. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna,  o godz. o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 16.30 wspólne kolędowanie. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 w sali „Stodoła” dzieci z Zespołu Szkół w Makowie wystawią „Jasełka”. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

2. Jutro świętować będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. O godz. 15.00 w Katolickiej Szkole w Dolnym Makowie będą wystawione Jasełka w wykonaniu uczniów. Po występie dzieci będzie wspólne śpiewanie kolęd. Po wieczornej Mszy świętej z naszego Sanktuarium wyruszy Orszak Trzech Króli, który przejdzie na Makowski Rynek. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych ulicznych Jasełkach i wspólnym kolędowaniu.

3. W czwartek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.

4. W piątek o godz. 21.00 odprawimy kolejne czuwanie w ramach nowenny przed 35 rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę w Sali „Stodoła” odbywać się będą dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

6. W ramach nowenny miesięcy przed kanonizacją bł. Jana Pawła II nasz dekanat został zaproszony na Mszę Świętą i procesję światła w Centrum Jana Pawła II w Krakowie w sobotę 22 stycznia. Wyjazd o godz. 14.00 spod schodów, koszt  15 zł. Zapisy na wyjazd autobusem przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

7. W naszej parafii organizowany jest wyjazd dzieci na zimowisko do Zakopanego w dniach 8 II – 11 II.  Szczegóły dotyczące wypoczynku i zapisy u ks. Dariusza.

Porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

wtorek 7 stycznia 2014

Maków Centrum – ul. 3 Maja 19-1 2-36, ul. Kolejowa – od godz. 13:00 – ks. Proboszcz

Maków Dolny – os. Mędralowa, Sarnowa, domy przy ul. Wolności – od godz. 9:00 – ks. Dariusz

Maków Centrum – ul. Wolności 51-35 36-78 – od godz. 15:00 – ks. Józef

środa 8 stycznia 2014

Grzechynia – os. Gorzałkówka, Pierogówka – od godz. 9:00 – ks. Proboszcz

Maków Dolny – os. Pykowa, Stanaszkowa, domy przy ul. Wolności – od godz. 9:00 – ks. Grzegorz

Maków Centrum – os. Nowe Bloki  – od godz. 15:00 – ks. Józef

czwartek 9 stycznia  2014

Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 14 i domy prywatne – od godz. 15:00 – ks. Grzegorz

Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 1 i 2 – od godz. 15:00 – ks. Dariusz

Maków Centrum – os. Draby, ul. Modrzewiowa i os. Na Stoku – od godz. 9:00 – ks. Józef

piątek 10 stycznia  2014

Grzechynia – os. Wątrobówka, Tatarówka – od godz. 9:00 – ks. Proboszcz

Maków Centrum – ul. 3 Maja 19a-45a i 62-38  – od godz. 14:00 – ks. Grzegorz

Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 4 – od godz. 15:00 – ks. Józef

sobota 11 stycznia 2014

Maków Centrum – ul. Żwirki i Wigury, Krasickiego, Piasta – od godz. 11:00 – ks. Józef

+ Antoniego Malinowskiego

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

intencje mszalne