Przejdź do treści

2 Niedziela po Wielkanocy

1 V 2011

[dropcap style=”font-size: 40px; color: #7f0808;”]D[/dropcap]zisiaj w łączności z pielgrzymami w Rzymie przeżywamy podniosłą uroczystość beatyfikacji naszego rodaka Sługi Bożego Jana Pawła II.

Intencją wszystkich naszych modlitw w dniu dzisiejszym jest wdzięczność Bogu za dar Wielkiego Papieża i nowego Błogosławionego.

Po każdej Mszy Świętej w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy hymn: „Te Deum”. Dzisiejsza niedziela kończy Oktawę Wielkanocy, jest to więc Święto Bożego Miłosierdzia. W Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 odprawimy Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, które poprowadzi Grupa adorująca w Łagiewnikach wraz z Panem Organistą i scholą „Maki”. Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II została wydana okolicznościowa płyta, którą można będzie bezpłatnie nabyć dzisiaj przed kościołem. Jednocześnie, by płyta mogła trafić do wielu rodzin w parafii, prosimy, aby nie brać więcej niż jedną płytę dla rodziny.

Dzisiaj również pierwsza niedziela maja, po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo majowe. Majówki w tygodniu odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy Świętej, a w kaplicach o godz. 16.30.

2. Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Józefa, Robotnika

poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (przeniesiona ze względu na obchody Wielkiego Tygodnia)

wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski

Msze Święte w tym dniu odprawiamy w porządku niedzielnym (6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 17.00 , Grzechynia – 8.15, D. Maków – 9.30) . O godz. 9.30 modlić się będziemy za naszą Ojczyznę. Na tę Mszę Świętą zapraszamy Poczty Sztandarowe. W czasie Mszy Świętej AK również po Mszy towarzyszyć nam będzie śpiew chóru „Vox Altisona” z Osielca. Po krótkim koncercie naszych gości udamy się wspólnie do miejsc pamięci w Makowie.

środa – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Msza Święta w intencji strażaków Gminy Maków Podhalański będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00

czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

piątek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00.
W piątek o godz. 16.00 odprawimy Mszę Święta dla dzieci.

W kaplicach: Grzechynia – w poniedziałek od godz. 15.00, po spowiedzi Msza Święta. W Dolnym Makowie spowiedź w poniedziałek od godz. 16.00, po spowiedzi Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

w piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

w sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum oraz w Makowie Dolnym i Białce.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

4. Za tydzień 8 maja o godz. 11.00 świętować będziemy w naszej parafii Srebrne i Złote Jubileusze Małżeńskie. Prosimy zgłaszać Jubilatów w kancelarii. Po uroczystej Mszy Świętej ksiądz Proboszcz zaprasza Jubilatów do Sali „Stodoła” na „co nieco”.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium. Za tydzień o godz. 16.00 odprawimy Mszę Święta na Makowskiej Górze. Również za tydzień o godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci.

5. W sobotę 7 V o godz. 15.30 odbędzie się walne zebranie Związku Podhalan.

 

+++++++++++++++

+Janinę Pochłopień, Edwarda Adamka, Janinę Polańską,

Brygidę Szatko i Adriana Polaka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Do pobrania:

– Intencje 1.05

Skip to content