2. Niedziela Wiekiego Postu

1. Dzisiaj obchodzimy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Po Sumie o godz. 11.00 droga krzyżowa, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Dzisiaj przy kościele można nabyć baranki wielkanocne w ramach akcji Caritas „Podziel się wielkanocną radością”.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15. W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni w piątki o godz. 15.00.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiadamy codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek o godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci.
Spowiedź w Grzechyni – w poniedziałek o godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Święta.
Spowiedź w Dolnym Makowie – we wtorek o godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Święta.
W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty. W związku z tym droga krzyżowa w piątek odprawiana będzie tylko o godz. 17.15. W kaplicach o godz. 15.00.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w Grzechyni w piątek od godz. 9.00, w pozostałej części parafii – w sobotę od godz. 9.00.

4. W czwartek w Kościele powszechnym przeżywać będziemy niecodzienne wydarzenie. Jak wiemy, w tym dniu papież Benedykt XVI zrezygnuje z prowadzenia Kościoła powierzając kierowanie Owczarnia Chrystusową Kolegium Kardynalskiemu. Wyrazem naszej wdzięczności za Jego pontyfikat będzie nasza modlitwa. W kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 15.15 odprawimy Mszę Świętą w intencji Ojca Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ksiądz Kardynał prosi, by pierwsza niedziela marca była dniem szczególnej modlitwy o wybór nowego papieża.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 16 III do 20 III. Rekolekcje poprowadzą księża Sercanie.

6. Z wielką radością informujemy, że nasz parafianin kleryk Sławomir Głuszek w dniu 8 maja w Katedrze na Wawelu przyjmie święcenia diakonatu. Naszego kleryka polecamy modlitwie wszystkich parafian.

7. W sobotę 2 marca o godz. 16.00 odbędzie się walne zebranie OSP w Makowie Podhalańskim.

8. W niedzielę 10 marca, w Sali „Stodoła” o godz. 18.00 odbędzie się premiera tegorocznego Misterium Męki Pańskiej zatytułowanego: „Abyście szli i owoc przynosili”. Jak co roku, chcemy w ten sposób dać sobie okazję do przeżycia Męki Pańskiej. Kolejne przedstawienia odbywać się będą od poniedziałku 11 III do soboty 16 III również o godz. 18.00. Bilety można odebrać w kancelarii już dzisiaj po każdej Mszy Świętej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy
+ Józefa Kudzię i Jana Galiasa
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Intencje 24 lutego