2 Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia Bożego)

Przeżywamy 2 Niedzielę po Wielkanocy (Niedzielę Miłosierdzia Bożego). Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci.     Od godz. 15.00 zapraszamy wraz z Grupą Adorującą w Łagiewnikach na Adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś rozpoczyna się 74. Tydzień Miłosierdzia.  Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek (9 kwietnia) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy Świętej o godz.. 8:00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze Duchowej adopcji do zabrania ze stoliczka z gazetami.

3. We wtorek 10 kwietnia odbędzie się pielgrzymka klas III Gimnazjum do Częstochowy.  Wyjazd z parkingu przy Sanktuarium o godz.  7:15. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 35 zł.

4. Przypominamy, że jubileusze Małżeńskie (25 i 50 i 60 lat małżeństwa) świętować będziemy
w niedzielę, 22 kwietnia
, na Mszy Świętej o godz. 9.30. Czcigodnych Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

5. Uroczystość I Komunii Św. dzieci klas 3 SP będziemy przeżywać 20 maja na Mszy św. o godz.11.00. Rocznica I Komunii Św. dzieci klas IV odbędzie się 13 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Bierzmowanie młodzieży klas III Gimnazjum odbędzie się 10 czerwca na Mszy Świętej o godz. 17:00.

5. W przyszłą sobotę i niedzielę 14 i 15 kwietnia w naszej parafii odbędą się dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

6. Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 28.06 do 05.07. Informacje w kancelarii parafialnej.

7. Zarząd Osiedla Maków Centrum informuje, że w dniu 15 kwietnia o godz. 15:00 w budynku Domu Kultury w Makowie odbędzie się zebranie mieszkańców, a w Szkole Podstawowej w Grzechyni w sobotę 14 kwietnia o godz. 16:00.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w akcji „Sprzątamy naszą gminę”, która odbędzie się w dniu 14 kwietnia. Szczegóły na plakatach.

† † †

+ Czesława Małysę (lat 69),  + Jadwigę Biedrawę (lat 53), + Wandę Lasa (lat 92),

+ Irenę Budzoń (lat 85), + Adama Kuci (lat 58), + Stanisława Woźnego (lat 84)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.